Malajsie IV - Ostrovy Perhentian, ráj na zemi

13:29 10 Comments

Jak jste si mohli přečíst v předchozích třech dílech malajsijského putování, zvládli jsme toho už docela dost a rozhodli jsme se, že si zasloužíme trochu odpočinku a jako místo pro náš relax vybrali ostrov Besar ze souostroví Perhentian, kterému se přezdívá malajské Seychely. Splnil ostrov naše očekávání?


Je třeba říct, že očekávání byla obrovská. Před cestou jsem četla o průzračném modrém moři a bílých písečných plážích na ostrovech, kam mnoho turistů nejezdí, neboť většina z nich upřednostní mnohem známější Langaki na západním pobřeží (a vzhledem k tomu, že je tam díky bezcelní zóně nejlevnější alkohol v Malajsii, není se čemu divit). A nebudu nás napínat, zklamané jsme nebyli. Je to tam nádherné.

Pro svůj pobyt jsme zvolili větší ze dvou ostrovů. Kecil, ten menší, je údajně živější, víc vhodný pro večerní party a baťůžkáře, ale my své volby nelitujeme, klidnější prostředí nám mnohem více vyhovovalo. Doprava na ostrovy je možná lodí (člunem) z přístavu Kuala Besut a nejbližší, asi hodinu vzdálené letiště, kam vedla i naše cesta z Bornea, se nachází v Kota Bharu. Na zpáteční cestu je třeba si připravit zhruba 370 Kč + 180 Kč poplatek za vstup, neboť ostrovy tvoří přírodní park.


Ceny na místě jsou logicky vyšší než ve zbytku Malajsie (přesto stále nízké v porovnání s Evropou) a kvalita a rozmanitost jídla zdaleka není tak dobrá. Stejně tak v obchodech (kterými jsou spíš menší stánky u resortů) najdete jen základní věci. Vše se musí dovážet z pevniny a je to tu bohužel znát. Nejdražší pak je místní vodní taxi. Jelikož většina ostrova je zarostlá džunglí, dopravit se mezi plážemi je možné lodí, cesta však začíná na 60 Kč v jednom směru a může se tak dost prodražit. Existují tu ale také stezky džunglí a i když se zapotíte jako ještě nikdy, dostanete se na krásná místa.


Naše ubytování se nacházelo na jižní pláži, nejdelší pláži na ostrově, což byla výhoda hlavně při výběru večeře, ale vyšší počet ubytovacích zařížení (resorty, chaty) samozřejmě znamená vyšší počet lidí - na pláží se nás tedy občas sešlo třeba 5. Z této pláže se dá dojít skoro na všechny ostatní, jen Bubble beach a Turtle beach jsou dostupné pouze lodí. Na druhou zmíněnou jsme se podívali v rámci našeho šnorchlovacího výletu (180 Kč, půjčení vesty, brýlí a šnorchlu, 5 zastávek) a šnorchlování tam bylo skvělé. Želvu jsme tam sice nepotkali, ale poštěstilo se nám na jiném místě. Vyplavala hned vedle naší lodi, veliká a krásná. Neskutečný zážitek!
Na nejkrásnější místo (pláž Teluk KK) jsme se prošli poslední den džunglí a ještě přejeli loďkou na Bubble beach, kde jsme byli většinu času úplně sami. Viděli jsme tedy vše, co ostrov Besar nabízí a nejde jinak, než doporučit, budete-li mít někdy cestu do těchto končit. Nádherné moře, pláže a na spoustě míst opravdu minimum lidí. Je to kousek i do Thajska!


10 komentářů

30. srpna 2017 14:39 delete

To je krásné :) Myslím, že se vyplatí dávat přednost méně turistickým místům :)

Reply
avatar
Michaela N.
AUTHOR
31. srpna 2017 8:45 delete

Ty jo, vážně nádhera.... :)

Reply
avatar
Lily
AUTHOR
3. září 2017 14:43 delete

Rozhodně, nekterá místa jsou sice taková, že množství turistů se člověk nevyhne a stojí za vidění, ale tady jich bylo opravdu minimum a to je jedno z hlavních kouzel těchto ostrovů :)

Reply
avatar
3. září 2017 20:57 delete

Malajsie je místo kam se chci určitě v životě podívat, protože je to tam prostě nádherný. Tak snad někdy :)
Maris Novotná

Reply
avatar
7. září 2017 18:11 delete

Oh, naozaj to tam vyzerá úchvatne :)
LIFE IN PICTURES BY LU

Reply
avatar
11. září 2017 20:51 delete

Nádhera! Jeden můj kamarád tam také byl a přivezl si super zážitky! Také ji mam jednou na seznamu :)
Meet My Lovely World

Reply
avatar
Lily
AUTHOR
16. září 2017 17:02 delete

Rozhodně doporučuji, snad se ti brzy poštěstí! :)

Reply
avatar
Lily
AUTHOR
16. září 2017 17:03 delete

prostě ráj ♥

Reply
avatar
Lily
AUTHOR
16. září 2017 17:03 delete

Skvělé zážitky se dají přivézt odkudkoliv, ale ano, moc se mi Malajsie líbila :)

Reply
avatar

Děkuji za každý komentář! ♥