Malajsie I - První dny v Kuala Lumpur

16:10 20 Comments


Ještě koupit sluneční brýle, zabalit batůžek a můžeme vyrazit! A kam? Na třítýdenní cestu po Malajsii! Na podzim jsem si řekla, bez nějakého většího impulsu či přemýšlení, že bych chtěla poznat alespoň kousek jihovýchodní Asie a rozhodla se letět v létě do Malajsie. A tak jsem tady.


Každý máme hromadu snů a plánů, v jejichž plnění nás omezují faktory jako finance či čas, někdy i lidé kolem nás, často si však bráníme sami. Ale když najednou opravdu uděláte ten krok k tomu, co chcete, je to vážně skvělý pocit. Náhoda, touha ten krok učinit a hlavně internet nás svedl dohromady s Klárkou a tak společně, dvě holky, co se teprve poznali, objevujeme krásy Malajsie.


Naše první kroky po 16 hodinách (v mém případě 33) na cestě vedly do hlavního města, Kuala Lumpur. Ubytování jsme si vybrali přes Airbnb, díky čemuž jsme bydleli v krásném, velkém bytě s kuchyní, balkonem a hlavně střešním bazénem s neskutečným výhledem. Za 350 Kč/osoba/noc. Pokud ještě tuto službu nevyužíváte, určitě doporučuji vyzkoušet (registrujte se přes tento odkaz a získáte slevu 725 Kč!).


Ve městě jsme zamířili do čínské čtvrti prohlédnout si tržiště a dát si něco dobrého k obědu. Naše první místní jídlo bylo u stánku, kde dostanete talíř s rýží a pak si naložíte, co se vám zrovna líbí - maso, rybu, zeleninu, vajíčka.. Cenu vám odhadem stanoví podle množství, vejdete se do 70 Kč.


Po Číně vedla naše cesta voňavou indickou čtvrtí kolem muzea, mešity až k dominantně města - Petronas Towers, do roku 2004 nejvyšší stavbě na světě. Pohled ze země je opravdu působivý a posezení v přilehlém parku nabízí příjemné místo k odpočinku. Jakmile se však člověk trochu vzdálí od moderního centra, naskytne se mu pohled na kontrast moderních výškových budov a dřevěných  skromných domků. Přesto i u chatrče na kůlech vždy stojí auto, dvě i tři, často od pohledu zdaleka ne nejlevnější. Množství aut a provoz ve městě je skutečně obrovský.Druhý den jsme nasedli na metro a vyrazili k Batu caves, hinduistickému chrámu, který je umístěn v obrovské vápencové jeskyni. Jedná se o nejoblíbenější hinduistický chrám mimo Indii a velmi populární turistickou atrakci. Okolí je krásné a pěkný pohled nabízí i vnitřek chrámu, bohužel v současné době zde probíhá rekonstrukce a polovina prostoru je nedokončená, což trochu kazí dojem.


Kromě zážitku z místa samotného jsou velkým lákadlem místní opičky. Jsou pověstné tím, že okrádají lidi o svačiny. Přesto vám u okolních stánků nabízí ke koupi banány pro opice, důrazně však nedoporučuji se zde banánů vůbec dotýkat. Klára si totiž, s úmyslem roztomile nakrmit opičku, jeden pořídila a trvalo to zhruba deset vteřin, než na ní nejbližší opice skočila, banán vytrhla a utekla.
 

Zbytek času jsme se toulali městem, ochutnávali exotické ovoce a jiné dobroty, pili kokosovou vodu z kokosu a ráno nasedli na bus do města Melaka, o kterém vám napíšu příště! Celkově Kuala Lumpur není špatné město, ale další zastávky (článek publikuji zpětně asi o týden) se nám líbily přecijen o něco více. Výhled ze střešního bazénu však bude nejspíš nadlouho tím nejlepším výhledem ze všech dosud viděných :)

Láká vás Malajsie či jiná země jihovýchdní Asie? :)

20 komentářů

Julie K.
AUTHOR
13. července 2017 16:59 delete

Malajsie mě láká neskutečně, hlavně díky její přírodě, ale Kuala Lumpur by taky byla jedna ze zastávek. A střešní bazén - to je sen, ten výhled závidím :)

Reply
avatar
Diana
AUTHOR
13. července 2017 17:05 delete

Taky jsme teď v Asii, v Singapuru a do Malajsie odjíždíme za 2 dny :) Ztratili nám naše zavazadla a ještě je nenašli, taky to máte takový divoký?

Diana z CzechSouls.com

Reply
avatar
Lily
AUTHOR
13. července 2017 17:29 delete

Za přírodou jsme také vyrazili, aktuálně jsme na Borneu :) Ale minimálně na den je KL určitě fajn. Tak snad se sem taky jednou podíváš!

Reply
avatar
Lily
AUTHOR
13. července 2017 17:38 delete

To je hezká náhoda! Singapur už máme za sebou, ten se nám právě jako město líbil mnohem víc než KL. Zavazadla nám sice neztratili (já jsem raději letěla sem jen s příručákem :D ), ale zase jsme málem nestihli letadlo z Johor Bahru na Borneo, doběhli jsme doslova minutu před zavřením přepážky. Takže pokud ze Singapuru neletíte přímo, ale jedete, tak si dejte veeeelkou rezervu. Držím palce, ať se zavazadla brzo najdou! :)

Reply
avatar
Lee Hill
AUTHOR
13. července 2017 18:03 delete

Pohled Batu caves jsem dostala ofiko! Holky užijte si to, hlasitě závidím.
Radka B.

Reply
avatar
Anonymní
AUTHOR
13. července 2017 18:35 delete

Eli,,tak ty si uzivas,,Těším se na nové fotecky Daniela Rancheros :)

Reply
avatar
Ftcf
AUTHOR
13. července 2017 20:32 delete

Moc hezké fotky :)

Reply
avatar
14. července 2017 10:20 delete

Krásné fotky, už se nemůžu dočkat, letím "až" v listopadu. A to jsem původně Malajsii neměla v plánu, ale povedlo se mi sehnat letenku za super cenu a čím víc o Malajsii čtu, tím víc se na ní těším. Myslím, že mám vybrané i stejné ubytko jako vy :-)) Tak užívejte :-)

Reply
avatar
Lily
AUTHOR
15. července 2017 15:40 delete

S pohledy je to tu pěkná bída! :( Děkujem!

Reply
avatar
Lily
AUTHOR
15. července 2017 16:12 delete

Děkuji :) Já Malajsii vybírala cíleně jako nejjednodušší pro první cestu do Asie, člověk se tu například úplně všude domluví anglicky. Snad tě další články navnadí ještě víc a taky si to užiješ :)

Reply
avatar
Aneta
AUTHOR
15. července 2017 17:08 delete

Mě Asie nikdy nelákala, nevím proč. Fotky máš super, ale musím říct, že mě to stále vůbec neláká. Moc užívej :)
Ejnets v Lisabonu

Reply
avatar
Bára S.
AUTHOR
17. července 2017 13:26 delete

můj sen je vykoupat přesně v tom bazéně, ve kterém jsi ty

Reply
avatar
Bobiknannie
AUTHOR
18. července 2017 9:14 delete

To je úžasné, že ste sa len tak samé vybrali do sveta. Tiež chcem na také niečo nájsť odvahu. Popravde ma Ázia nikdy moc nelákala, ale vyzerá to tam krásne, hlavne teda ten výhľad.

https://lamodaeanarchia.blogspot.sk/

Reply
avatar
Lily
AUTHOR
19. července 2017 13:32 delete

Děkuji :) Mě také nikdy moc nelákala a pak jsem se jednou probudila a rozhodla se, že jo. Takže kdo ví.. a třeba tě nalákají další články, ještě jich pár bude ;)

Reply
avatar
Lily
AUTHOR
19. července 2017 13:34 delete

Držím palce, aby se ti ten sen jednou splnil :) Stačí si za ním jít!

Reply
avatar
Lily
AUTHOR
19. července 2017 13:37 delete

Až přijde ta správná chvíle, odvahu najdeš a nebudeš litovat :) Asie je opravdu něco jiného, než cestovat po Evropě. A Malajsie je krásně rozmanitá :)

Reply
avatar
20. července 2017 13:57 delete

Tak tyhle zážitky ti upřímně závidím! Fotky jsou mimochodem krásné. Kokosovou vodu bych pila každý den. Já bych se do Asie a přímo i do Malajsie určitě chtěla podívat a budu sledovat všechny tvé tipy. Peněženku s karabinkou si taky pořídím! BEAUTYPUSINKA

Reply
avatar
23. července 2017 0:11 delete

A taky o dost čistější a upravenější, jak tak koukám podle fotek, i když to je asi místo od místa. Určitě budu sledovat, mám v plánu stejná místa a hlavně se mi dobře čte tvůj blog :-)

Reply
avatar
13. srpna 2017 13:05 delete

To je krásné Lily! Budu v JV Asii - na Bali - v září/říjnu a upřímně můj sen, pokud jde o JV Asii - je Kuala Lumpur. Tak si rikam, ze uvidim, v jake budu situaci, ze bych si tam udelala vylet. I kdyz bych tam radeji jednou jela treba s protejskem a presne si uzila luxus s vyhledem na mrakodrapy, jako mas na fotkach! Opravdu nadherne a inspiratvni!

Reply
avatar

Děkuji za každý komentář! ♥