Jak bylo v dvatisícešestnáctém roce a jak bude ten další

23:10 8 Comments

Nikdy jsem nevnímala přelom roku jako významný milník, nevytvářela bilance uplynulého roku ani si nedávala předsevzetí o tom, kolik letos zhubnu a jak se budu věnovat škole. Rok 2016 nebyl nijak významný a plný zvratů, přesto, nebo možná právě proto, jsem se rozhodla do toho následujícího vykročit trochu jinak a tak si ten bilanční a slibující článek přecijen napíši.


Ráda bych nejdřív každému, kdo zavítá na můj blog, ať už poprvé, naposled nebo opakovaně, popřála do nového roku jen to nejlepší. Jděte si za svými sny, věřte si, mějte se krásně a buďte šťastní! Moc vám děkuji za všechny vaše milé komentáře i za vaše články, které mohu číst :)

Pokud bych měla zhodnotit poslední rok, zažila jsem spoustu skvělých věcí, byla na nádherném výletě v Itálii, z hlediska důležitosti však pro mě byla významná jeho polovina a jeho konec. V polovině roku mě totiž měly čekat státnice, bakalářku jsem psala takřka v poslední možné minutě a měsíc, dva, možná víc tak nějak přežívala a upínala se k tomu pověstnému "až bude po všem, až bude klid". Díky škole a práci jsem domů chodila jen spát a neměla chuť vůbec na nic. Dokud jsem si neřekla, že to takhle nejde. Posledních pár stránek bakalářky jsem prostě přes noc nedopsala, ke státnicím nešla a prodloužila školu o rok. A najednou se mi hrozně moc ulevilo.

V září jsem se nakonec rozhodla roku navíc využít k započetí studia druhého oboru, díky čemuž jsem se sice tak trochu zavázala státnicovat teď každé léto tři roky za sebou, ale aspoň nemám pocit, že bych tento školní rok jen ztratila. Ráda bych tedy, aby rok 2017 byl rokem, kdy se mi konečně podaří, v klidu a pohodě, získat první bakalářský titul. Toť první předsezvetí.Jako můj druhý nejdůležitější cíl pro nový rok jsem si stanovila více cestovat. Trochu více po Česku, protože jsem toho z té naší krásné země viděla tak málo, a taky trochu na Slovensko, někam do přírody, třeba do Tater. Hlavně ale konečně někam mimo Evropu, trochu exotiky, poznat naprosto odlišnou kulturu. V hledáčku mám zatím Malajsii, ale kdo ví, kam to nakonec bude. Rozhodla jsem se už neohlížet na to, zda pojede někdo se mnou a kolik to stojí peněz, protože jak se říká, cestování je jediná věc, za kterou zaplatíte a přesto vás učiní bohatším. Pro začátek jsme spontánně koupili s přítelem na léto letenky do Norska, krátký výlet Bergen - Oslo, kam už se teď taky strašně těším.

Zmínila jsem, že významný byl i konec roku a to konkrétně proto, že padlo rozhodnutí se přestěhovat. Byt, ve kterém žiji od narození, se bude prodávat, a tak je mým dalším cílem zařídit si nové bydlení. O stěhování už uvažuji dlouho, ráda bych si vytvořila něco svého, domov podle mého vkusu. Jelikož se budeme stěhovat spolu s přítelem, bude asi třeba pár kompromisů, ale i když mám trochu strach, těším se na to. Paradoxně nejvíc na to, jak během stěhování vyházím všechny ty zbytečné krámy, které jsem zvládla nahromadit ve svém malém pokojíku!


A závěrem ještě malý seznam co dalšího bych ráda v roce 2017:
• více číst, protože mám v knihovně tolik nepřečtených a jistě skvělých knížek
• začít cvičit, nikoliv kvůli postavě, ale ze zdravotních důvodů (splněn krok 1 - pořízeno vhodné náčiní!)
• poslat více pohledů a dopisů než loni - koníček, který jsem trochu zanedbávala (chcete si někdo dopisovat?)
• konečně se kromě azbuky naučit také trochu rusky
• věnovat se blogu pravidelně a častěji :)
• radovat se z maličkostí, najít každý den něco pozitivního a zkrátka se radovat ze života!

Jaký byl váš rok 2016? A jaký je váš seznam předsevzetí?
Myslíte, že si kladu příliš nízké nebo naopak vysoké nároky? :)

8 komentářů

6. ledna 2017 16:55 delete

Tak teda nech ti všetky plány v tomto roku výndu a dodatočne šťastný nový rok :)

Reply
avatar
zuzkavkostce
AUTHOR
6. ledna 2017 17:57 delete

Tak hodně štěstí, ať dopadne nejen ve škole všecko dobře :)

Reply
avatar
Gabca Hud
AUTHOR
6. ledna 2017 19:28 delete

Do plnění přání přeji hodně sil a trpělivosti. Určitě všechno zvládneš! :) Cíl více cestovat máme společný.
Jinak bych si ráda začala psát, ozvi se mi prosím na email gabcahu@gmail.com

Gabux

Reply
avatar
Caroline T.
AUTHOR
7. ledna 2017 15:04 delete

V prvom rade - nech ti vyjde ten bakalár! Už teraz držím palce :) Aj ja sa chcem v roku 2017 naučiť rusky. Minulé leto som dala azbuku a základné slovíčka (zopár lekcií v Duolingo), no tento rok by som sa rada naučila aj trochu rozprávať. Snáď nám to obom vyjde! Taktiež posielam dopisy a pohľadnice, takže budem rada, ak by sme si nejakú vymenili! :) Ak ponuka stále platí, ozvi sa mi na mail (carolineturazova@zoznam.sk) alebo aj na fb (Caroline Turazová), je mi to jedno :)

CAROLINE

Reply
avatar
Lily
AUTHOR
7. ledna 2017 17:06 delete

Děkuji, budu na tom pracovat, vážně! :D

Reply
avatar
Lily
AUTHOR
7. ledna 2017 17:07 delete

Děkuji, snad ano :)

Reply
avatar
Lily
AUTHOR
7. ledna 2017 17:11 delete

Děkuji za slova podpory! K cestování už mám rozepsáno i několik článků, to je také motivace - abych je mohla doplnit co nejvíce zkušenostmi a fotkami :)
Email jsem napsala!

Reply
avatar
Lily
AUTHOR
7. ledna 2017 17:14 delete

Děkuji moc, já budu určitě průběžně mezi řádky na blogu referovat, jak (ne)dobře mi to s tou školou jde :D Já jsem kdysi chodila půl roku na kurz ruštiny a protože pracuji na letišti, nějaká ta slova a věty už jsem pochytila, ale ráda bych byla schopná se domluvit, protože to je pro nás jazyk jednodušší na naučení než například španělština a já jsem na jazyky poleno :D Ať se nám to tedy povede! :)
Psala jsem na e-mail :)

Reply
avatar

Děkuji za každý komentář! ♥