Pro knížky, na trhy nebo k vodě! (+ soutěž)

22:10 28 Comments

Mám pro vás přichystáno ještě několik receptů, ale abych z blogu udělala food blog, na to se zase necítím (už jen z toho důvodu, že moje kuchtění se moc neveze na populární vlně vege/raw/bez lepku/"nevím co zrovna letí nejvíc") a tak jsem přichystala něco z jiného soudku, jak jsem slíbila. Článek tak trochu tvořivý, tak trochu povídavý a taky soutěž, ale tu až nakonec!


Ráda bych řekla, že mám takovou malou letní tradici, i když nevím, jestli lze nazvat tradicí něco, co se neopakuje každý rok. Ale skoro každý. Ať už je to tradice nebo ne, v létě, ale někdy se to stane třeba i uprostřed zimy, si na týden zalezu do postele a přečtu si celou sérii Harryho Pottera. A když už musím z té postele vstát, tak tu knížku nosím, kudy chodím. Patřím k té generaci, která vyrůstala současně s Harrym, těšila se na každou další knížku (pamatuji si, jak jsem šestý díl přečetla ještě na Štědrý večer ležící pod vánočním stromečkem) a s poslední stránkou posledního dílu jako by o něco přišla.

"Jsou věci, které musíte prožít společně, abyste toho druhého začali mít rádi."

Už to bude skoro 8 let, kdy jsem přečetla poslední díl a od té doby jsem četla tolik skvělých knih, přesto bude série Harryho Pottera navždy mojí srdeční záležitostí. Když jsem byla menší, vyráběla jsem si hůlky a místo sovy vlastnila plyšového papouška. V dospělosti už se nesluší mávat lidem před obličejem klackem a asi není nejlepší chodit po městě s plyšákem na rameni, tak musíte volit společensky přijatelnější projev fandovství. Jeden z nich vám představím v tomto článku, který kromě spousty keců okolo má být také inspirací, jak si vytvořit originální plátěnou tašku. Třeba na nákup knížek!

"Samozřejmě, že se to děje uvnitř tvé hlavy… ale proč by to proboha mělo znamenat, že to není skutečné?"

První taška, kterou vám představím, spojuje mé oblíbené věci. Již zmíněného Harryho Pottera s Pánem Prstenů, který je srdeční záležitostí filmovou, přestože knížky jsou také skvělé, ale nikdy si mě nezískaly tolik jako Harry, Star Wars, které nejsou na vrcholu žebříčku, ale byly v dětství, než jsem objevila Pána Prstenů, a vždy se na ně ráda podívám, a Hru o trůny, která se jednoznačně řadí mezi seriálové nej.


Motiv jsem okoukala z trička, které mám už pár let, jen bez posledních řádků. Trička doplněná o Trůny už také můžete sehnat, ale pokud se vám motiv líbí, tady máte odkaz ke stažení mnou vytvořených šablon. Můžete je vytisknout a obkreslit, vytisknout na zažehlovací papír nebo si nechat potisknout rovnou na tričko či cokoliv jiného. Já funkční tiskárnu nevlastním, takže jsem si návrh obkreslila na papír a následně fixou na textil na tašku. Prázdná místa jsem zaplnila tématickými plackami.

"Nestačí pouze prodlévat ve snách a zapomenout žít."


Druhá taška nemá s žádným mým oblíbeným filmem, seriálem či knihou nic společného, ale třeba potěší ty z vás, kteří jste doteď článkem jen prolétli, protože jde úplně mimo vás. Taška s motivem sovy může být skvělým doplňkem! Dlouho jsem odolávala sovičkovému šílenství, ale nakonec jsem podlehla (začaly to ty náušnice!) a kombinace s lapačem snů mě baví. Hlavní obrys jsem opět kreslila fixou a lehce vybarvila vodou ředěnými barvami na textil.


Na fotce níže omluvte absenci žehlení po vyprání, ale při dokončování článku jsem chtěla ještě pořídit fotku, kde je sovička lépe vidět. Na fotce vedle přidávám tašku, kterou si na nákupy vytvořila kamarádka, když jsem malování na tašky vybrala jako zábavu pro jeden holčičí večer na chalupě. 


SOUTĚŽ
Doufám, že se mezi čtenáři tohoto článku najde pár lidí, kteří mají k Harrymu Potterovi podobný vztah jako já, protože přesně to bude temátem slibované soutěže. Celý článek se motá kolem tašek, takže výhrou překvapivě bude taky jedna! Motiv na tašce, kterou jsem se inspirovala, byl původně tvořen nalepenými kousky filcu, ale já jsem zvolila opět textilní barvy, tekuté a malování štetcem (protože musím mít všechno hned a než bych sehnala filc, tak to radši namaluju, i když malovat neumím!).


Jak se zúčastnit?
Stačí, když mi do komentáře napíšete, že chcete soutěžit a něco k tématu. Třeba jak by vypadala vaše vysněná taška? Proč máte rádi Harryho Pottera? Jak byste tašku využili? Co vás napadne a co mi chcete sdělit :)
Účast nebudu podmiňovat sledováním mého blogu, i když samozřejmě budu ráda, pokud se čtenáří mého blogu stanete. Stejně tak mě potěší, když zahlasujete v anketě v menu. Hlavně mi, prosím, připište i e-mail, kde vás mohu v případě výhry kontaktovat! ( Snad se zapojí alespoň někdo :D )

Budu samozřejmě ráda i za nesoutěžní komentáře k mému tvoření! :)

28 komentářů

24. srpna 2016 14:03 delete

Teeda! Já osobně tašky nikdy nevyráběla, ale mám kamarádku, co ano. Důvod je jednoduchý, prostě neumím kreslit:DD Jinak Harryho jsem také žrala, první díl mi ještě mamka četla po večerech a pak už jsem si je četla sama. Nechápu jak někdo může vidět jen filmy, přichází o tolik věcí, které jsou v knížce a do filmu se prostě nevešly! Takové Potter maratony sice nedělám, ale celá série knih má své čestné místo u mě na poličce:) A soutěž o tašku? Paráda, ráda bych se zůčastnila:) líbila by se mi s nápisem "Happiness can be found, even in the darkest of times, if one only remembers to turn on the light." od Brumbála:) To by byla pecka;) A používala bych ji při mých častých cestách z Brna domů do Ostravy a zpět na VŠ snad každý týden, určitě prakická na nejrůznější věci;) tvůj blog si přidávám do sledovaných:) Jo a můj mejl je greiplova.klara@seznam.cz

www.double-claire.blogspot.cz

Reply
avatar
Karolína
AUTHOR
24. srpna 2016 20:26 delete

Ty jsou nádherný! Ta první obzvlášť, i když znám jenom Hogwarts a Iron Throne a druhej a třetí řádek vůbec nevím,čeho se týká :D Jsi neskutečně nadaná, ta Harry Potter taška je naprosto báječná! Já Harryho úplně miluju, protože jsem na něm přece jen vyrůstala :D

PS: Začínám tvůj blog sledovat, protože se mi tady moc líbí :)

Karolína

Reply
avatar
24. srpna 2016 21:45 delete

Pááááni, ty tašky jsou super! :D Strašně hezky kreslíš, mě se vždycky na té tašce ta barva rozpila, tak jsem nakonec udělala tričko. Vyráběla jsem si ho na koncert Linkin Park. Miluju Harryho Pottera, vyrostla jsem s ním (první díl jsem dostala k narozeninám snad už v 11 letech.. a od té doby se to se mnou táhlo. :D) Jinak, jestli máš ráda Harryho, a občas hraješ nějaké i ty hry, (co si budem namlouvat, na blog jsem se dostala díky tvému komentáři na mém blogu u článku na Student Agency, takže ho zatím nemám pročtený..) doporučuji www.zvb.cz, zrovna jsou registrace na podzimní školní rok... je to něco jako the Sims, máš tam postavičku, a zároveň za ní hraješ RPG, ale nechci tenhle komentář pojmout jako propagaci, takže k tvé otázce.

Proč mám Harryho ráda? Upřímně, v 11 jsem ty knížky dostala, zhltla, a od té doby stála vždycky na půlnoční prodej v knihkupectví. V 15 jsem dostala svůj hábit a hůlku (bohužel ne z HP shopu, ale od maminky šitý (ono možná lepší) v 19 začala hrát onu hru, a v 21 letech navštívila HP studia. Nemám Harryho ráda, miluju ho <3 (a je mi jedno, jak fanaticky to teď zní) ..

Tašku bych využila minimálně do knihovny, do batohu se mi kolikrát nevejdou knížky, co si půjčím a tyhle látkové jsou fantastické.. :) Obzvlášt, ještě s tak krásným, velice originálním motivem..

A ano, ačkoliv se hodlám do soutěže zapojit, snad jsem tímto komentářem nikoho neurazila. Budu ráda, když se i vy ostatní podíváte na můj blog (https://timetotravelwithme.wordpress.com)
a určitě si tě přidávám do odběrů ;)

Nakonec jen takových pár věcí, k 1. fantastické tašce:

a) Always.
b) Even the smallest person can change the course of the future.
c) May the Force be with you.
d) Hold the door.

Díky za tento fantastický přírůstek do mého pravidelného čtení.

Měj se fajn.

-T.

Reply
avatar
Rachel Roo
AUTHOR
24. srpna 2016 22:53 delete

jeeee tu tasku must have! harryho miluju. jsem ta generace, co na jeho knizkach vyrustala a co cekala pred knihkupectvi jako na novinku na druhej dil :-D roo.rachel.1987@gmail.com

Reply
avatar
25. srpna 2016 11:14 delete

e-mail po rozkliknutí, ale jinak tamarapitelkova@gmail.com :)

Reply
avatar
Radka Z.
AUTHOR
25. srpna 2016 11:33 delete

Dospělácký projev fanouškovský, to je pěkný :) Taky jsem z tzv. potter generation, i když jsem knihy dohltávala až se zpožděním během střední a vysoké školy, ale asi neznám lepší sérii. Je to srdeční záležitost, cesta do světa fantazie a kouzel, po které může člověk jít několik let a stále se k ní vracet.
Taška se sovou je nádherná. U tebe na blogu jsem poprvé, ale vypadá to tu přívětivě, uspořádaně, mile, takže se ještě zastavím :)

Reply
avatar
Ema Jacková
AUTHOR
26. srpna 2016 0:05 delete

Je to naozaj skvelé že sa tomu venuješ. Ja som veľký fanúšik Star Treku, ale naozaj veľký :D Harry je skvelý ale knihy som nikdy nečítala, stále fičím na history alebo scifi (fajne protiklady). Neodhodlala by som sa niečo také vyrábať ale si veľmi šikovná. :)

Reply
avatar
Part of Nicol
AUTHOR
26. srpna 2016 15:29 delete

Mega fotky! Mega tašky! Perfektný článok :)
partofnicol.blogspot.sk

Reply
avatar
Caroline T.
AUTHOR
26. srpna 2016 19:24 delete

Ja som asi ešte dva roky dozadu Harry Pottera nikdy nevidela a myslela som, že ma to nebude baviť. Nedávno som si však pozrela všetky filmy a úplne ma to chytilo!
Krásne tašky, si naozaj šikovná! :)
kajusht@gmail.com

CAROLINE

Reply
avatar
Katka Ink
AUTHOR
26. srpna 2016 22:43 delete

Perfektný nápad so súťažou, som rovnaký blázon do Harryho Pottera. Vždy keď som smutná a nedarí sa mi zaleziem s knižkou do postele alebo si pri upratovaní pustím film. Nikdy sa toho príbehu dostatočne nenabažím. :)

Reply
avatar
27. srpna 2016 17:32 delete

great post :) Have a nice weekend :)

http://itsmetijana.blogspot.rs/

Reply
avatar
Kristýna
AUTHOR
29. srpna 2016 17:39 delete

Nejprve ti chci poděkovat za komentář u mě na stránce, velmi mě potěšil :)

K tvému článku. Musím cít, že je to opravdu parádní nápad a jsi neskutečně kreativní. Vždycky takové lidi obdivuji, sama totiž kreslím i šišaté sluníčko, takže jsem nějakého talentu moc nepodědila... :D
Tvoje soutěž se mi líbí, ale pokud se nebudeš zlobit a považovat to za hrubost, tak se nezúčastním. Ačkoli ti napíšu pár řádků k Harrymu, protože jak jsi mohla sama u mne vypozorovat, je mou srdeční záležitostí a je všudypřítomný, abych pravdu řekla. Jsem zkrátka osoba, co na něm vyrůstala, tak si ho hlídám jako národní poklad skoro :D
Je to opravdu pěkné, že to dokážeš na týden zalézt do pelechu a přečíst všech sedm knih, ani když jsem se sebevíc snažila, tak mi to nešlo :D asi někde dělám něco špatně.

Co se týče článků o food receptech, tak na ty tu moc nehledím, odpusť, ale ačkoli mám vaření ráda, tohle na blogu nevyhledávám a spíš napjatě vyhlížím nějakou tu knižní recenzi, přeci jenom to je mi o mnoho více blízké :-)

Jinak se rozhodně vrátím, líbí se mi tu :)

Reply
avatar
Lily
AUTHOR
29. srpna 2016 20:29 delete

Já také neumím kreslit, ale už jsem dost vypilovala obkreslování :D Děkuji za účást, to je také super nápad na tašku! :)

Reply
avatar
Lily
AUTHOR
29. srpna 2016 20:30 delete

Pán Prstenů a Sta Wars ;) Moc děkuji, mám rádost, že se ti tu líbí! :)

Reply
avatar
Lily
AUTHOR
29. srpna 2016 20:33 delete

Děkuji za doporučení hry, bohužel jsem nikdy u těchto RPG nevydržela, ani na téma Bradavice.. ale vypadá to zajímavě, tojo :) Tvůj vybraný citát z Pána Prtenů je můj snad nejoblíbenější, vždycky mě tak povzbudí! Moc děkuji za účast a tento krásný komentář ♥

Reply
avatar
Lily
AUTHOR
29. srpna 2016 20:39 delete

Já musela vždycky počkat na další díl až do Vánoc!!

Reply
avatar
Lily
AUTHOR
29. srpna 2016 20:39 delete

Moc děkuji za krásný komentář, vystihla jsi to přesně s cestou do světa kouzel! Budu se na další návštěvu těšit :)

Reply
avatar
Lily
AUTHOR
29. srpna 2016 20:40 delete

Obkreslovat je vážně poměrně jednoduché, ale děkuji :)

Reply
avatar
Lily
AUTHOR
29. srpna 2016 20:40 delete

Děkuji moc! :)

Reply
avatar
Lily
AUTHOR
29. srpna 2016 20:41 delete

Rozhodně doporučuji i knihy, mě ty filmy od čtvrtého dílu dost zklamaly. Moc děkuji za pochvalu :)

Reply
avatar
Lily
AUTHOR
29. srpna 2016 21:17 delete

Já si na smutek spíš pouštím právě Pána Prstenů, ale Harryho čtu ráda vždy :)

Reply
avatar
Lily
AUTHOR
29. srpna 2016 21:20 delete

Samozřejmě, že se nezlobím, že se nezúčastníš, nechceš-li :) Moc ti děkuji, ale na obkreslení něčeho vážně není moc umění, šišaté sluníčko kreslím též. Řeším to tak, že ho kreslím do rohu, tam je ho jen čtvrtina, to se nepozná :D
Chápu, že ne každý má jídlo, jako já, jako koníček :) Já se moc necítím v knižních recenzích, to tu psala dříve právě moje kamarádka, bohužel už nepíše. Ale časem určitě o knížkách psát chci, ale spíš takové povídání, než recenze :)
Moc děkuji za komentář!

Reply
avatar
Anya Dryagina
AUTHOR
4. září 2016 2:27 delete

Great post! Lovely photo! Wonderful bags!
Would you like to follow each other? Follow me on Blog and Google+ and I'll follow you back!
Blog ♡Reckless diary by Anya Dryagina♡
My ♡Instagram♡

Reply
avatar
Jane Hepburn
AUTHOR
4. září 2016 15:23 delete

plátené tašky sú moje srdcovky, mám ich doma už asi 15 a už len preto, že ich nemám kam dávať a nechcem ich už toľko domov nazbierať, tak toto je nesúťažný komentár.
no tašky sú super, ja som v kreslení úplne ľavá, takže nikdy som sa nepokúšala o nejaký takýto výtvor a obdivujem ťa aj všetkých ľudí, ktorí to zvládajú :D
a mňa prekvapuje, ako jedna knižná séria dokázala ohromiť a získať si srdcia toľkých ľudí po celom svete. Harryho zbožňujem, tie knihy sú niečím špeciálne, možno naozaj tým, že sú súčasťou môjho detstva a tiež si aspoň raz do roka nájdem čas, aby som si nejaké knihy zo série prečítala. a takisto zbožňujem Game of Thrones, ešte musím dočítať druhú časť poslednej knihy a potom čakať, kým Martin dopíše konečne tú ďalšiu! :D

Reply
avatar
sarushef
AUTHOR
5. září 2016 13:30 delete

Ta taška s LOTREM, HP a dalšími je prostě supr, znám ten motiv Z eshopů, kde jej dávaj na trička, boží! já z těhle čtyř věcí zbožňuju všechny, ale LOTR je prostě pořád největší srdcovka, toho znám o svých osmi :)

Reply
avatar
Alžbetka
AUTHOR
8. září 2016 19:37 delete

Ja Harryho Pottera milujem. Občas mám pocit, že s tým ľuďom už leziem na nervy, ale nemôžem si pomôcť. Pre mňa je Harry Potter symbol detstva a pamätám si, ako sme s ocinom sedeli na zemi v obývačke a pozerávali spolu filmy. Na to nikdy, nikdy nezabudnem. Knižky mám samozrejme tiež prečítané, a to nie raz. Proste, žijem v dvoch svetoch a mojím druhým domovom je Rokfort. Stále dokážem dokola a dokola pri smrti Siriusa, Dumbledora, Dobbyho aj Snapea plakať, aj po toľkých časoch. Navždy. ♥
Každopádne, musím pochváliť tie tašky. Ja mám takéto plátené strašne rada, hlavne (presne ako píšeš) na knihy, keď idem do knižnice.
Môj email je: betka.kurekova@gmail.com
SweetSunshine

Reply
avatar
Břízinka
AUTHOR
12. září 2016 13:50 delete

Omg děvče! Naprostá bomba!!!

Reply
avatar
Gabriela P
AUTHOR
26. září 2016 13:11 delete

Já mám Harryho na seznamu do konce roku. A už se těším až u toho budu zase bulet jak malá holka. Co na tom, že u toho bulím pokaždé:D

A tašky jsou super!!! Škoda, že to mám trochu z ruky:)

Reply
avatar

Děkuji za každý komentář! ♥